Automatizace je v IT nutností. Jak vám pomůžeme díky DevOps?

Pokud jste ve fázi vývoje nebo aktualizace softwaru, obraťte se na TechOne CZ – můžete si například domluvit nezávazné kafe s expertem nebo si přečíst více o konkrétních službách.

Vylepšit procesy, připravit co nejrychleji co nejlepší řešení, zareagovat na problém a vyřešit ho. To všechno je v IT rozhodující. Pokud zaváháte a zpomalíte tempo, může to znamenat i ztrátu klientů. Tomu se chceme vyhnout všichni. Proto jsme v TechOne CZ vsadili na automatizaci a nadšeně prohlubujeme naše znalosti v DevOps Operations, abyste z nich mohli těžit i vy.

Horlivé, ale přesné řešení

„DevOps je řešení, které přináší automatizaci při nasazování IT projektů a zlepšuje tak proces vývoje aplikací ve fázi testování i integrace. S tím je spojena agilita, tolik potřebná ve většině IT projektů. Samozřejmě se díky DevOps zlepšuje i komunikace mezi týmy a také stoupá produktivita. Ve výsledku tak DevOps přináší výhody ve všech směrech a pro všechny zúčastněné strany,“ říká David Máj, zakladatel společnosti TechOne CZ.

Ve své podstatě je DevOps Operations agilní přístup, který se uplatňuje při vývoji softwaru a unikátně spojuje vývojové a provozní firmy, jež pak mnohem snadněji spolupracují. Díky tomu se zkracuje rychlost dodávek nového nebo inovovaného produktu na trh, klesá chybovost a usnadňují se aktualizace.

Jen pro pořádek: agilní znamená aktivní nebo horlivý. Tento pojem se ujal v oblasti vývoje softwaru, protože dobře vystihuje podstatu tohoto procesu. Agilní metodiky totiž dokážou flexibilně reagovat na změnu požadavků v průběhu vývojového cyklu a umožňují rychlý vývoj IT řešení.

Jinými slovy, automatizace, kterou DevOps umožňuje zlepšuje proces vývoje aplikací, protože snižuje a minimalizuje chybovost, propojuje vývojové a provozní týmy, usnadňuje nasazování aktualizací a zkracuje rychlost dodávek nového produktu. „Výsledkem je mnohem profesionálnější a užší spolupráce mezi týmy, mezi vývojáři a klienty,“ dodává David Máj.

Maximální podpora profesionálů

Aby DevOps skutečně fungoval a bylo možné z něj vytěžit maximum, jsou důležité zkušenosti, rozhled a skutečná znalost procesů. „Rozhodli jsme se s DevOps pracovat každý den na maximum. Automatizovat, co to jde. Proto dokážeme zlepšit – anebo vytvořit – proces nasazování, testování, monitoringu i reportingu,“ vysvětluje David Máj.

Dodává, že specialisté z TechOne CZ mají hluboké znalosti z architektury softwaru i ze samotného vývoje. „Proto plně porozumíme vašim týmům a společně najdeme dokonalé řešení, s nímž se dostanete do vytýčeného cíle. Máme za sebou celou řadu náročných projektů a víme, co zákazníky nejvíc trápí, kde a jak vznikají problémy a jak se s nimi vypořádat,“ konstatuje.

Pokud jste ve fázi vývoje nebo aktualizace softwaru, obraťte se na TechOne CZ – můžete si například domluvit nezávazné kafe s expertem nebo si přečíst více o konkrétních službách.