Migrace: Proč a jak převést firemní IT řešení do cloudu?

Cloudová řešení jsou nyní tak vyspělá, že v nich můžete provozovat celou IT infrastrukturu. Do virtuálního „obláčku“ tak můžete přenést firemní sítě i veškerá data. Tím zvýšíte bezpečnost a získáte i větší míru svobody. Ukážeme vám, jak migrace do cloudu funguje a na co si dát pozor, pokud se do projektu pustíte.

Mít firemní data a IT infrastrukturu v cloudu se v posledních dvou letech ukázalo jako více než rozumné řešení. Vzdálený přístup využívají pracovníci na home-office, současně se zvyšuje i bezpečnost a ochrana dat. Mínusem cloudových řešení jsou náklady. Správa totiž něco stojí. Záleží ale na tom, jaký systém zvolíte. Existují i řešení, která mají rozumný rozpočet.

Proč zvažovat migraci do cloudu

Převod aplikací a IT řešení do funkčního a optimální cloudu má své výhody. Přináší úlevu, co se týká provozu i údržby a poskytuje komplexní služby bez starostí. Součástí by pak mělo být i nastavení technologií, aby vše dávalo smysl a cloud byl ve firmě k užitku a nepředstavoval zátěž, jak to někdy bohužel bývá.

Proto se ve společnosti TechOne CZ postaráme o váš cloud komplexně. Klidně přepíšeme kódy a vše přeprogramujeme, vyladíme a až poté nasadíme a rozběhneme. Jinými slovy, zajistíme kompletní přechod – od počáteční konzultace až po následnou správu a monitoring cloudu.

Krom toho vám snížíme i rozpočet na cloudové řešení, protože jsme si všimli, že některé firmy platí více, než by musely. Vícenáklady vznikají třeba i tím, že do procesu vstupují další a další partneři a IT experti. My vám nabízíme vše pod jednou střechou. Rozumíme cloudům i technologiím, takže jsou naše služby komplexní.

„Do cloudu převedeme klidně celé stávající řešení, uzpůsobíme ho aktuálním potřebám a trendům, snížíme náklady na provoz cloudu. Specializujeme se na software a činnosti s tím spojené. Využíváme zejména řešení od Amazon Web Services a Microsoft Azure, s nimiž máme ty nejlepší zkušenosti,“ říká David Máj, zakladatel společnosti," TechOne CZ.

Jak přistupujeme ke cloudům

Ve společnosti TechOne CZ se dlouhodobě specializujeme na IT řešení a cloudy jsou jednou z oblastí, které se pilně věnujeme. Poskytujeme zejména konzultace a pomáháme zákazníkům ujasnit si, co od cloudu očekávají a co potřebují.

Potom přichází další fáze, kdy pracujeme na konkrétním a optimální řešení a hledáme cesty, jak vše posunout dál. „Jednou z našich misí je osvěta. Vždy zákazníkům ukazujeme, jaké možnosti cloud nabízí a jak by ho mohli využít ve svůj prospěch,“ konstatuje David Máj.

Ujasnění si věcí je naprosto klíčové. Potom se můžeme pustit do přípravné fáze a technického zadání. V tomto kroku řešíme, jaké použijeme technologie, jak je možné celý systém a proces nasazování aplikací automatizovat. Současně nastavujeme i procesy a kroky umožňující monitoring celého řešení. „Přípravná fáze je velmi důležitá, protože se hned na začátku musí vše správně nastavit a definovat, jinak může cloud představovat velkou finanční zátěž, a to nechceme,“ dodává David Máj. 

Čas je i na vysvětlování nových trendů nebo toho, jak aplikace stavět rychleji při neustále se měnících požadavcích zákazníků. V tomto ohledu máme výhodu, protože zajišťujeme také DevOps Operations, takže umíme vylepšovat procesy při nasazování nových řešení. Současně umíme i propojovat týmy, tedy i myšlenky, zkušenosti a know-how.

Migrace bez jakýchkoli rizik

Vždy je pro nás velmi důležité, aby migrace, tedy převod dat, aplikací a IT infrastruktur do cloudu, proběhla hladce, snadno, s rozumným rozpočtem a bezpečně. Proto už od počátku projektu minimalizujeme možná rizika. Jedním z nástrojů, jak se rizikům vyhnout, jsou znalosti. Víme, co konkrétní software nebo aplikace dělá, jak se chová, a tomu přizpůsobíme proces migrace. 

„Zásadní je, že migrace často znamená i úpravu softwarové architektury, aby bylo řešení optimálně připraveno k převodu na cloud. Pro nás to znamená bezpodmínečnou znalost technologií, v nichž je software napsaný. Pokud ale jdeme cestou, kdy se vše zahajuje, tak nejdříve dáme dohromady všechny požadavky a vytvoříme byznysovou analýzu, kterou využijeme k vývoji nového cloudu,“ vysvětluje David Máj. 

Vyhnutí se rizikům znamená i menší náklady – jak na převod nebo tvorbu cloudu, tak na jeho následnou správu a údržbu. Provozní náklady nesmí být neúměrně vysoké. A pokud původní řešení představuje ekonomickou zátěž, tak vždy existují možnosti, jak ho přepracovat a nastavit lépe. 

„Naše strategie je jednoduchá: se zákazníkem se neustále bavíme, abychom se navzájem pochopili a vše si vyjasnili. Výsledkem jsou zlepšení, automatizované procesy, změny k lepšímu. Potenciál na zdokonalení je všude,“ dodává David Máj.

Po úspěšně navrženém řešení, přepsání a migraci aplikací do cloudu provedou IT odborníci nasazení a zajistí, aby vše fungovalo. Zároveň se mohou postarat i o monitoring, aktualizace a dohled nad celým řešením.

Zvažujete migraci do cloudu? Rádi se s vámi o všem pobavíme. Zavolejte nám nebo si rezervujte svoji kávu s IT expertem.